OBSŁUGA KSIĘGOWA FIRM

Obsługa księgowa firm to jeden z głównych filarów naszej działalności. Współpracujemy z przedstawicielami różnych branż, o kapitale krajowym i zagranicznym. Prowadzimy księgi rachunkowe, pomagamy w rozliczaniu podatków VAT, sporządzaniu deklaracji podatkowych i uzyskaniu zwrotu podatku. Reprezentujemy naszych Klientów przed urzędami, jak ZUS czy Urząd Skarbowy.

Początkujący przedsiębiorcy mogą liczyć na fachowe doradztwo, już na etapie planowania założenia działalności gospodarczej. Pomagamy w zarejestrowaniu firmy, składaniu wniosków do KRS i szeregu innych kwestii formalnych.

 

USŁUGI KSIĘGOWE

Działamy sumiennie i fachowo. Na bieżąco monitorujemy sytuację, dbając o interes finansowy Klienta. Oferujemy rozliczanie firm, kontrolujemy salda rachunków z kontrahentami oraz dokumenty – zarówno pod względem księgowym, jak i rachunkowym. Dzięki współpracy z naszym biurem Państwa działalność będzie prowadzona zgodnie z zasadami rachunkowości i regułami podatkowymi.

Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta, zachęcamy do kontaktu z biurem rachunkowym w Warszawie. Działamy na terenie stolicy, choć chętnie obsługujemy Klientów z innych miast Polski. Poza obsługą księgową firm, świadczymy również usługi kadrowe oraz ubezpieczeniowo-kredytowe.


 USŁUGI KSIĘGOWO-PODATKOWE – WYKAZ

Poniżej prezentujemy wykaz usług księgowo-podatkowych świadczonych przez nasze biuro.


Oferujemy usługi:

 • prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z ustawą o rachunkowości

Świadczymy kompleksowe usługi księgowe dla podmiotów działających w oparciu o wpis do CEIDG, jak i dla Spółek Kapitałowych. Prowadzimy księgi rachunkowe zgodnie z zasadami obowiązującego prawa.

 • prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów

Książka przychodów i rozchodów nie ma dla nas żadnych tajemnic. Oferujemy profesjonalną obsługę osób fizycznych oraz spółek cywilnych, jawnych i partnerskich, objętych obowiązkiem prowadzenia księgowości na zasadach KPiR.

 • opracowywanie polityki rachunkowości

Jednym z obowiązków jednostek, stosujących się do przepisów ustawy o rachunkowości, jest stworzenie polityki rachunkowości. Pomagamy opracować dokument w języku polskim, określający zasady prowadzenia księgi rachunkowej w Państwa firmie.

 • prowadzenie ewidencji podatkowej ryczałtu ewidencjonowanego

Indywidualni przedsiębiorcy i spółki, których wspólnicy są opodatkowani w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, są obowiązani prowadzić odrębną ewidencję podatkową za każdy rok podatkowy. Nasze Biuro Rachunkowe świadczy usługę prowadzenia ewidencji od dnia, od którego ma zastosowanie opodatkowanie w formie ryczałtu z przychodów ewidencjonowanych.

 • prowadzenie dokumentacji podatkowej dla celów podatków od towarów i usług

Prowadzimy dokumentację podatkową, związaną z podatkami od towarów i usług. W zakres naszych zadań wchodzi m.in. ustalanie podstawy opodatkowania w oparciu o aktualne przepisy, a także rozliczanie podatku VAT.

 • prowadzenie ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych

Prowadzimy ewidencję środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych w ramach podatkowej książki przychodów i rozchodów. Ewidencja jest prowadzona zgodnie z wytycznymi zawartymi w rozporządzeniu Ministra Finansów.

 • prowadzenie ewidencji zakupów i sprzedaży

Do kompetencji naszego warszawskiego Biura Rachunkowego należy m.in. prowadzenie ewidencji zakupów i sprzedaży dla rozliczenia podatku VAT, zgodnie z obowiązującą ustawą o podatku od towarów i usług.

 • sprawdzanie dokumentów księgowych

Kontrolujemy dokumenty księgowe pod względem formalnym i rachunkowym. Informujemy Zleceniodawcę o wystąpieniu ewentualnych uchybień podatkowych oraz radzimy jak im zapobiegać.

 • sporządzanie rocznego sprawozdania finansowego

Sporządzamy roczne sprawozdania finansowe, mające na celu uporządkowane przedstawienie sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, co stwarza użytek przy podejmowaniu decyzji gospodarczych.

 • sporządzanie podstawowych informacji elektronicznych z zakresu księgowości zarządczej

Gromadzimy, przetwarzamy i prezentujemy firmowe informacje finansowe i niefinansowe w formie elektronicznej, w celu wspomagania menedżerów przy podejmowaniu decyzji operacyjnych i strategicznych.

 • informowanie Zleceniodawcy o istotnych zmianach w przepisach

Śledzimy nowości związane z branżą księgowo-podatkową, dlatego nie stanowią one dla nas zaskoczenia. Działamy zawczasu, informując o zmianach w przepisach dotyczących obowiązków podatkowych i księgowych.

 • sporządzanie deklaracji podatkowych

Sporządzamy deklaracje podatkowe dla Urzędów Skarbowych oraz podatników. Są to m.in. deklaracje dotyczące podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych, a także podatku od towarów i usług. Wszystkie z nich wysyłamy drogą pocztową lub w formie elektronicznej – zależnie od wymogów i preferencji Klienta.

 • sporządzanie miesięcznych, półrocznych i rocznych rozliczeń podatkowych

Profesjonalne rozliczanie firm to nasza specjalność. Sporządzamy miesięczne, półroczne i roczne rozliczenia podatkowe. W skład usług świadczonych przez księgowość naszego biura w Warszawie wchodzi m.in. rozliczanie podatku VAT.

 • sporządzanie i przekazywanie sprawozdań finansowych i statystycznych do właściwych urzędów

Wykonujemy szczegółowe sprawozdania finansowe i statystyczne w ustalonych okresach – miesięczne, kwartalne oraz roczne. Dostarczamy je do GUS oraz innych upoważnionych urzędów. Jesteśmy rzetelnym biurem, działającym terminowo.

 • pomoc przy zakładaniu podmiotów gospodarczych

Udzielamy kompleksowej pomocy przy zarejestrowaniu firmy, w tym przy wypełnianiu i składaniu wniosków do KRS. Nasze Biuro Rachunkowe współpracuje z kancelariami notarialnymi. Sporządzamy wnioski do KRS w pełnym zakresie.

 • reprezentowanie przed Urzędami Skarbowymi i ZUS

Utrzymujemy kontakty z urzędami państwowymi. Prowadzimy rozliczenia przed US i ZUS. Reprezentujemy Klientów w zakresie kontroli i czynności sprawdzających. Wyprowadzamy zaległości dokumentacyjne.

 • doradztwo podatkowe, księgowe i prawne

Poza podstawową obsługą księgową, oferujemy Państwu szerokie doradztwo podatkowe, prawne i księgowe. Obejmuje ono m.in. ustawy podatkowe, ustawę o rachunkowości oraz działalności gospodarczej.

 • doradztwo i świadczenie usług w zakresie organizacji nowych spółek handlowych

Udzielamy pomocy, którą obejmuje doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej. Nasze usługi rekomendujemy osobom planującym organizację nowych spółek handlowych i rejestrację spółek w KRS.

 • przygotowywanie dokumentacji do leasingu

Służymy pomocą w przygotowaniu kompletnej dokumentacji prowadzonej działalności firmowej, która stanowi podstawę do zawarcia umowy leasingu z leasingodawcą – np. przy nabyciu floty samochodowej.

 

 

BIURO RACHUNKOWE W WARSZAWIE

adres

Adres

Ul. Konduktorska 4 lok. 017
00-775 Warszawa

mail

E-mail

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

telefon

Telefon

788 002 006
22 251 72 84
fax: 22 415 67 45

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.